Amerykańskie podejście do piękna w Centrum urody Beauty Avenue.

Marka Dermaquest.

Laboratorium Dermaquest to wyjątkowa marka oferująca szeroką gamę kosmetyków, jak i kuracji dostępnych w renomowanych salonach kosmetycznych. Amerykańska firma, będąca liderem na ogólnoświatowym rynku Beauty – marka Dermaquest to już ponad 20-letni symbol niezwykłych osiągnięć w dziedzinie najlepszych kosmetyków i kuracji przeciwstarzeniowych.

Siła natury i składniki aktywne.

Dermaquest od początku sprzeciwiało się testowaniu na zwierzętach i dodawaniu zbędnych środków przedłużających trwałość kosmetyków, ale działających toksycznie na ludzki organizm. Produkty Dermaquest nie zawierają parabenów, a podczas ich procesu produkcji badania kliniczne przeprowadzane są bez udziału zwierząt.
Markowe kosmoceutyki Dermaquest to w zależności od ich zastosowania precyzyjna formuła, wykorzystująca wyłącznie naturalne składniki aktywne,, których działanie zostało potwierdzone w testach.
Laboratorium Dermaquest to współtwórca przełomu w kosmetyce, dzięki zastosowaniu roślinnych komórek macierzystych. Odkrycie ich i wykorzystanie ich w formie liposomów, jak i ekstraktów roślinnych zrewolucjonizowało branżę.
W kosmetykach Dermaquest stosowanych w naszym Centrum urody Beauty Avenue ważną rolę odgrywają:

 • kwas ferulowy i witamina C, które w połączeniu dają niezwykle silną moc antyoksydacyjną. Wymiatają wolne rodniki ze skóry, jak i działają jako naturalny filtr UV.
 • retinol – najczystsza forma witaminy A przynosząca możliwie najlepsze rezultaty w zabiegach przeciwtrądzikowych, a także cofających oznaki starzenia się skóry.

Liposomowe formuły z peptydami.

Dermaquest to kosmetyki wzbogacone w peptydy biomimetyczne i neuropeptydy:

 • peptydy biomimetyczne to substancje naśladujące cząstki naturalnie obecne w skórze. Dzięki temu ich działanie wspierane jest przez cały organizm. W kosmetykach marki Dermaquest stosowane są wyłącznie w formie liposomów o optymalnym stężeniu.
 • neuropeptydy to aktywne cząstki działające podobnie jak toksyna botulinowa, jeżeli chodzi o wygładzanie zmarszczek mimicznych i efekty przeciwstarzeniowe.

Najwyższe standardy.

Poza produktami Dermaquest to także autoryzowane zabiegi, które niezależnie od miejsca wykonania zawsze dają gwarancję przestrzegania wszystkich założeń. Nasze Centrum urody Beauty Avenue Wrocław miało szczęście dołączyć do grona najbardziej zaufanych dla Dermaquest miejsc, w których międzynarodowe standardy i organizacja pracy pozwoliły na wprowadzenie tych niezwykłych zabiegów.

Nagradzane rozwiązania.

Marka Dermaquest to szereg otrzymanych nagród i wyróżnień potwierdzających autentyczność i bezpieczeństwo przedstawianych rozwiązań. Specjaliści z branż kosmetycznych przyznali Dermaquest takie nagrody jak: Innowacja LNE, Złoty Laur Kosmetologii, Srebrny Laur Kosmetologii, Aestheticians’ Choice AWARDS DERMASCOPE Winner, Best Anti-Aging Beauty Product CBIA czy Beauty Shortlist AWARDS Winner.

Zabiegi dostępne w Centrum Urody Beauty Avenue

VITAMIN C PEEL – NOWOŚĆ!!

Z kwasem l-askorbinowym [15%], kwasem mlekowym [10%] i kwasem ferulowym [1%].
Vitamin C Peel jest programem terapeutycznym działającym dzięki połączeniu enzymów i peptydów biomimetycznych wraz z aktywnymi przeciwutleniaczami. Świetnie sprawdza się przy cerze naczynkowej, skłonnej do powstawania przebarwień i z oznakami starzenia. Ponadto daje wspaniałe rezultaty także posiadaczom każdego innego typu skóry.
Podstawą zabiegu jest wykorzystanie jednego z najsilniejszych antyoksydantów, czyli witaminy C. W terapii występuje w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu [4%], a także kwasu L-askorbinowego [15%] w połączeniu z kwasem ferulowym [1%]. Witamina C to wyjątkowa moc niwelująca uszkodzenia powstałe przez wolne rodniki, dodatkowo wspomaga regenerację witaminy E znajdującej się w skórze, która działa naprawczo i fotoprotekcyjnie. Ponadto wspomaga produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gęstsza, ma mniej przebarwień i wzmocnione naczynia krwionośne. Synergiczne działanie witaminy C z kwasem ferulowym to protekcja przed zmianami skórnymi na poziomie DNA i przed promieniowaniem UV.
W terapii Vitamin C Peel wykorzystywane są także enzymy proteolityczne z papai, ananasa i arbuza. Mają one wyjątkowe działanie, szczególnie dla suchej skóry. Działają przeciwzapalnie, wygładzają nierówności i łagodzą podrażnienia.
Na koniec zabiegu stosowane są olejek i wyciąg z komórek macierzystych z pomarańczy. Jako dopełnienie terapii działają one aromaterapeutycznie ze względu na przepiękny zapach, ale co najważniejsze, mają działanie przeciwzmarszczkowe.

WSKAZANIA:

Zabieg Vitamin C Peel w centrum urody Beauty Avenue polecamy:

 • posiadaczkom cery o nierównym kolorycie spowodowanym promieniowaniem UV,
 • osobom z oznakami fotostarzenia,
 • skórze narażonej na powstawanie przebarwień,
 • cerze naczynkowej,
 • w przypadku trądziku różowatego,
 • posiadaczkom skóry, która utraciła jędrność i elastyczność,
 • przy cerze narażonej na stałą ekspozycję na wolne rodniki, a szczególnie dym tytoniowy,
 • osobom potrzebującym wzmocnienia skóry po okresach stresu emocjonalnego,
 • przy potrzebie fotoprotekcji w okresie silnej ekspozycji cery na słońce.

REZULTATY:

Dzięki terapii Vitamin C Peel w centrum urody Beauty Avenue:

 • następuje wyrównanie kolorytu i zmniejszenie przebarwień,
 • skóra jest optymalnie nawilżona i wygładzona,
 • cera jest rozświetlona, również w obszarach wokół oczu,
 • zmarszczki są wygładzone,
 • następuje wzmocnienie naczyń krwionośnych i zmniejszenie rumienia.

Uwagi:

 • W kilka dni po zabiegu Vitamin C Peel może występować lekkie złuszczanie się skóry.

  SALICYLIC CA BRIGHT PEEL DERMAQUEST – NOWOŚĆ!!

  Z kwasem salicylowym [20%], witaminą c [15%], skinasensylem [2%] i retinoidami.
  Salicylic CA Bright Peel Dermaquest to wyjątkowy zabieg peelingu chemicznego dla osób o niskim progu bólu. Działa eksfoliacyjnie, jednocześnie przyczyniając się do zmniejszania problemów skórnych, które zazwyczaj poddawane są terapią silnymi zabiegami, takimi jak TCA, płyn Jessnera i kwas salicylowy o wysokim stężeniu. Silne działanie peelingu chemicznego Salicylic CA Bright Peel Dermaquest, przy jednocześnie łagodnych odczuciach to zasługa połączenia kwasu salicylowego [20%] z kwasem L-askorbinowym [15%] i retinoidami pochodzenia biologicznego i roślinnego.
  Odpowiednia kompozycja powyższych składników daje efekt eksfoliacji na poziomie pozwalającym na optymalne rezultaty, szczególnie dla cery z przebarwieniami słonecznymi, fotostarzeniem, a także ze zmianami trądzikowymi i potrądzikowymi. Sekretem jest dodanie do receptury tetrapeptydu Skinasensyl™ [2%]. Działa on na zasadzie zmniejszania uwalniania prozapalnych neuromediatorów. Dzięki niemu skóra wyjątkowo wrażliwa na bodźce zewnętrzne (neurowrażliwa) odczuwa komfort podczas zabiegu.

  WSKAZANIA:

  Zabieg Salicylic CA Bright Peel Dermaquest w centrum urody Beauty Avenue rekomendujemy:

  • posiadaczom skóry ze wskazaniami do peelingu chemicznego, mającym niski próg bólu,
  • skórze wykazującej skutki starzenia egzogennego,
  • osobom, które doświadczyły utraty napięcia i elastyczności skóry,
  • cerze z trądzikiem różowatym i trądzikiem wieku dorosłego,
  • osobom borykającym się z bliznami potrądzikowymi,
  • skórze tłustej, wrażliwej i o rozszerzonych porach,
  • posiadaczom cery z przebarwieniami hormonalnymi, fotoprzebarwieniami, melasmą i chloasmą.

  REZULTATY:

  Dzięki zabiegowi Salicylic CA Bright Peel Dermaquest w Beauty Avenue Wrocław:

  • następuje widoczna poprawa struktury skóry,
  • zmniejszony jest łojotok, a także zwężone zostają ujścia mieszków włosowo-łojowych,
  • cera jest rozjaśniona, a przebarwienia pozapalne, posłoneczne i hormonalne zmniejszone,
  • następuje widoczne zmniejszenie zmian trądzikowych czyli zaskórników, grudek, krost i stanów zapalnych.

  Uwagi:

  • Po około 2 dniach od zabiegu Salicylic CA Bright Peel Dermaquest następuje złuszczenie skóry o poziomie umiarkowanym do intensywnego.

   RETINOL C INFUSION PEEL – NOWOŚĆ!!

   Z retinolem [4%], kwasem l-askorbinowym [15%] i neodermylem® [1%]
   Retinol C Infusion Peel jest programem terapeutycznym powstałym dzięki połączonemu działaniu wyjątkowo silnych, antyoksydacyjnych form witaminy A i C. Posiadają one właściwości chroniące przed niszczycielskim działaniem wolnych rodników, tym samym działają przeciwstarzeniowo i ujędrniająco.
   Ekskluzywny zabieg Retinol C Infusion Peel to przede wszystkim jedna z najlepszych terapii dla skóry z widocznymi oznakami starzenia, utratą jędrności, o nierównej strukturze, skłonności do rumienia oraz poszerzonych naczynkach krwionośnych. Wykorzystując retinoidy w postaci beta-karotenu pozyskiwanego z dyni wraz z czystym retinolem [4%] następuje silne wzmocnienie namnażania się kolagenu i elastyny, które między innymi ujędrniają i uelastyczniają skórę. Ponadto działanie retinoidów to również regulacja pracy gruczołów łojowych, poprawa kolorytu i struktury w naskórku.
   Zabieg Retinol C Infusion Peel to silna dawka wyjątkowo czynnego biologicznie kwasu L-askorbinowego [15%] (czyli najbardziej aktywnej formy witaminy C) wzmocnionego przez kwas ferulowy [1%] o działaniu naprawczym dla DNA skóry.
   Finalnie zabieg Retinol C Infusion Peel wprowadza w głąb skóry Neodermyl [1%], czyli innowacyjny peptyd biomimetyczny mający działanie wypełniające zmarszczki, bez potrzeby stosowania zabiegów wykorzystujących iniekcję. Właściwości te osiąga dzięki zwiększaniu syntezy kolagenu typu III zanikającego z wiekiem.
   Całość zabiegu Retinol C Infusion Peel wykonywanego w centrum urody Beauty Avenue to wielopłaszczyznowe działanie o wysokiej efektywności.

   WSKAZANIA:

   Retinol C Infusion Peel w centrum urody Beauty Avenue rekomendujemy:

   • osobom borykającym się z utratą jędrności i elastyczności skóry twarzy i szyi,
   • skórze, na której widoczne są zmarszczki,
   • posiadaczom cery z niedoskonałościami,
   • osobom o zmęczonej i potrzebującej blasku cerze,
   • posiadaczom cery naczyniowej, o skłonnościach do rumienia i rozszerzonych naczynek.

   Uwagi:

   • Po 2 dniach od zabiegu Retinol C Infusion Peel skóra zaczyna się łuszczyć w umiarkowanym stopniu. Proces ten może trwać do 6 dni.

   REWITALIZUJĄCY ZABIEG CBD DERMAQUEST z enzymami proteolitycznymi, witaminą C i CBD – NOWOŚĆ!!

   Terapia mająca na celu połączenie najlepszych, możliwych, innowacyjnych składników biologicznie czynnych z podejściem holistycznym do pielęgnacji, zdrowia i piękna. Z tego też powodu Rewitalizujący Zabieg Anti-Age Dermaquest to luksusowa odpowiedź na potrzebę natychmiastowych efektów.
   Podczas zabiegu wykorzystywana jest moc takich składników jak: stabilna, lipofilowa forma witaminy C: BV-OSC, kwas alfa-liponowy, komórki macierzyste oraz niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, które pomagają skórze zwalczyć objawy starzenia.
   Ponadto w etapach eksfoliacji, jak i pielęgnacji aktywnej zwiększona zostaje skuteczność zabiegu dzięki zastosowaniu pochodzących z papai, ananasa i dyni enzymów proteolitycznych. Znów stosowane podczas etapu masażu relaksacyjnego połaczenie CBD i oleje z kokosa, słodkich migdałów oraz orzechów kukui świetnie nawilżają cerę.
   Połączenie tych działań, to efekty na poziomie trudnym do osiągnięcia podczas innych, standardowych procedur rewitalizujących. Skóra staje się bardziej elastyczna, nawilżona, pełna zdrowego i młodego blasku, a drobne zmarszczki, linie i inne efekty starzenia zostają zredukowane.

   WSKAZANIA:

   • zabieg dla posiadaczy suchej i odwodnionej skóry,
   • potrzeba ujędrniania i uelastycznienia skóry,
   • potrzeba poprawy kolorytu,
   • ulga i rewitalizacja dla skóry naczynkowej i wrażliwej.

   REZULTATY:

   • rozświetlenie wcześniej poszarzałej skóry,
   • wyrównanie kolorytu wrażliwej na przebarwienia skóry, w tym cery naczynkowej,
   • skóra o świeżym i promiennym wyglądzie dzięki odpowiedniemu nawilżeniu,
   • niwelacja widocznego wcześniej na skórze zmęczenia,
   • pobudzenie mikrokrążenia.

   CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU:

   • Seria: 6 zabiegów co 7-10 dni, dwa razy w roku

   UWAGI:

   • zabieg może być wykonywany niezależnie od pory roku (całoroczny),
   • doskonała opcja, na zabieg stosowany pomiędzy peelingami Dermaquest,
   • zabieg nadający się do zastosowania także dla kobiet w ciąży (od II trymestru) i podczas karmienia piersią.

    RETINOL STEM CELL FRAX DERMAQUEST – NOWOŚĆ!!

    MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA Z CZYSTYM RETINOLEM I KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI
    Zabieg Retinol Stem Cell Frax Dermaquest to wysokoskoncentrowany czysty retinol, którego zadaniem jest aktywowanie syntez kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Procesy te sprawiają że zmarszczki i linie są widocznie spłycone. Cały zabieg to przede wszystkim remedium dla skóry z widocznymi oznakami starzenia się, takimi jak utrata jędrności i elastyczności, ale także dla osób z problemami dotyczącymi blizn i rozstępów.
    Procesy chemiczne w zabiegu RETINOL STEM CELL FRAX DERMAQUEST są dodatkowo pobudzane i wspomagane wykorzystaniem mezoterapii mikroigłowej, dzięki której aktywne składniki mogą wniknąć w najgłębsze warstwy skóry.
    Skuteczność zabiegu zwiększa zastosowanie w nim wypełniacza – peptydu o nazwie Neodermyl®. Jest to składnik o wyjątkowo skutecznym działaniu, stymulującym odnowę włókien strukturalnych, co powoduje zmniejszenie zmarszczek do nawet 15%, już ciągu 20 pierwszych dni kuracji. Działa on również na spłycenie blizn i rozstępów.
    Zabieg RETINOL STEM CELL FRAX DERMAQUEST to także wprowadzenie do skóry niezbędnej do przebudowy dawki witaminy C, która w połączeniu z kwasem ferulowym, sprawia, że remodeling skóry przebiega prawidłowo.
    Finalnymi składnikami gwarantującymi niezwykły efekt zabiegu są komórki macierzyste zarówno te pozyskiwane naturalnie, jak i w procesach biotechnologicznych oraz kwas linolowy. Komórki macierzyste wspomagają naturalne procesy odbudowy skóry oraz działają przeciwzapalnie, z kolei kwas linolowy działa jako ochrona przed przesuszeniem i odwodnieniem skóry.
    RETINOL STEM CELL FRAX DERMAQUEST to kuracja remodelująca o wyjątkowo silnym działaniu na wielu płaszczyznach. Może być ona świetną alternatywą dla laseroterapii ablacyjnej lub iniekcji osoczem bogatopłytkowym.

    WSKAZANIA:

    • Skóra o małej jędrności,
    • Głębokie zmarszczki i bruzdy,
    • Skóra dotknięta procesami fotostarzenia,
    • Blizny potrądzikowe oraz rozstępy.

    REZULTATY:

    • Ujednolicenie kolorytu i wyrównanie powierzchni skóry,
    • Rozjaśnienie skóry,
    • Widoczne zwiększenie elastyczności i jędrności,
    • Zmniejszenie blizn potrądzikowe i rozstępów.

    CZĘSTOTLIWOŚĆ:

    • Seria: minimum 6 zabiegów co 14-30 dni, dwa razy w roku

    UWAGI:

    • Zabieg nieodpowiedni dla skóry naczynkowej i wrażliwej,
    • Terapia dostępna od września do kwietnia,
    • Po około 2 dniach od zabiegu spodziewane jest umiarkowane do silnego złuszczanie skóry,
    • Połączone zastosowanie mezoterapii mikroigłowej i retinolu oznacza wykluczenie wszelkich przeciwwskazań przypisanych do tych rodzajów zabiegów,
    • Istnieje możliwość silnego podrażnienia skóry podczas zabiegu, stąd prosimy o wcześniejszą konsultację w celu dobrania odpowiedniej kuracji przed i po zabiegu.

     

     MANGOLIFT COLLAGEN THERAPY DERMAQUEST

     Z kwasem azelainowym [10%], mlekowym [30%], kojowym [5%], fitowym [3%] i felurowym [1%].
     MangoLift Collagen Thrapy Dermaquest jest peelingiem enzymatycznochemicznym, wykorzystującym w swoim składzie enzymy z owoców mango i ananasa, Neodermyl®, kwas ferulowy oraz komórki macierzyste. To nowoczesna seria zabiegów przeznaczonych do skóry wrażliwej, która wymaga pomocy z powodu spadku jędrności, rozszerzenia naczynek i skłonności do powstawania przebarwień.
     Terapia całoroczna mająca na celu wzmocnienie skóry przed stresem oksydacyjnym, niekorzystnym działaniem promieni słonecznych oraz wspomożenie działania innych zabiegów ujędrniających i usuwających przebarwienia.
     Podczas zabiegu skóra jest intensywnie nawilżona, a jednocześnie liftingowana oraz dostaje zastrzyk witalności w postaci wzmocnienia antyoksydacyjnego. Dzieje się to poprzez podwójne wprowadzenie do skóry cząsteczek Neodermylu® [2%]. Jest to zaawansowany peptyd, działający w roli stymulatora syntezy kolagenu, wpływający na wiele procesów skorych, a głównie na zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Dodatkowo wykorzystywana podczas terapii mangiferyna z mango zmniejsza zaczerwienienia oraz skłonność do ich powstawania, a także sprawia, iż skóra posiada idealny, zdrowy blask.
     Już po pierwszym zabiegu można zauważyć wyrównanie kolorytu i zmniejszenie przebarwień, natomiast po około trzech zabiegach zauważalne jest spłycenie zamaszek i linii grawitacyjnych nawet o 15%.

     WSKAZANIA:

     • Skóra zmęczona, naczynkowa i odwodniona,
     • Skóra mająca tendencję do przebarwień posłonecznych, melasmy, zapaleń,
     • Skóra silnie reagująca na stres oksydacyjny i zanieczyszczenia,
     • Skóra osób palących,
     • Skóra o widocznym spadku jędrności oraz widocznymi zmarszczkami,
     • Zabieg wzmacniający skórę po silnym stresie,
     • Terapia zwiększająca fotoprotekcyjne funkcje skóry podczas innych zabiegów, wykorzystujących laser i fale radiowe.

     REZULTATY:

     • Rozświetlona i promienna skóra,
     • Wyrównanie nierówności naskórka,
     • Usunięcie przebarwień,
     • Widoczne spłycenie zmarszczek,
     • Dobroczynne nawilżenie skóry.

     CZĘSTOTLIWOŚĆ:

     • Seria: 6 zabiegów co 7-10 dni, dwa razy w roku

     UWAGI:

     • Peeling odpowiedni także dla skóry naczynkowej,
     • Zabieg możliwy do wykonania przez cały rok przy skórze niemającej silnej ekspozycji na opalanie,
     • Czas aplikacji peelingu — do 5 minut,
     • Peeling wymagający neutralizacji,
     • Możliwe lekkie złuszczanie się skóry, do kilku dni po zabiegu.

      

     Terapeutyczny zabieg dyniowy Dermaquest

     Z wykorzystaniem kwasów AHA, BHA, PROBIOTYKAMI I NIACYNAMIDEM.
     Terapeutyczny Zabieg Dyniowy Dermaquest to nowe możliwości dla skóry mieszanej i przetłuszczającej się oraz z problemami rozszerzonych porów, zaskórników, grudek i krostek. Działa on normalizująco, dzięki oparciu o źródło olbrzymiej ilości witamin C, B1, B2, B6, PP oraz K, czyli miąższu dyni.
     Dynia to także ogromne pokłady beta-karotenu, który jest najbezpieczniejszym i najbardziej wydajnym źródłem witaminy A dla naszego organizmu, jak i jego estrowej, antyoksydacyjnej formy znanej pod nazwą palmitynianu retinylu. Witamina A ma działanie regulujące wydzielanie sebum, czyli naturalnej ochrony skóry, która w nadmiarze powoduje tworzenie się zaskórników czy powstawanie zmian zapalnych. Zmniejszając łojotok, skóra zostaje oczyszczona w bardzo krótkim czasie.
     Podczas zabiegu stosowane są także naturalne kwasy keratolityczne, takie jak migdałowy, salicylowy i nordihydrogwajaretowy, wykazują one działanie normalizujące i antybakteryjne.
     Innowacją jest wykorzystanie enzymów proteolitycznych powstałych podczas rozkładu organicznego miąższu dyni. Powstałe probiotyki zapobiegają powstawaniu złych szczepów bakterii, co pomaga w zachowaniu skóry bez infekcji, które często pojawiają się w przypadku problematycznej cery.
     Przeciwzapalny Niacynamid oraz komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, to z kolei aktywne składniki, dzięki którym skóra jest rozjaśniona, ma odpowiedni poziom nawilżenia i staje się perfekcyjnie matowa.
     Terapeutyczny Zabieg Dyniowy Dermaquest może być połączony z zabiegami mikrodermabrazji, peelingiem kawitacyjnym lub manualnym oczyszczaniem skóry.

     Wskazania:

     • Skóra ze skłonnościami łojotokowymi oraz do nadmiernego błyszczenia się.
     • Skóra mieszana.
     • Widoczne rozszerzone pory.
     • Skóra z tendencją do przebarwień.
     • Widoczne zaskórniki lub inne zanieczyszczenia w postaci krostek, lub grudek.

     Rezultaty:

     • Normalizacja wydzielania sebum.
     • Obkurczanie gruczołów łojowych.
     • Silne działanie rozjaśniające.
     • Zapobiega ogniskom zapalnym.
     • Zmniejszenie i niwelacja zaskórników, krostek i powiązanymi z nimi zmian ropnych.

     Częstotliwość wykonywania zabiegu:

     • 2 serie w roku po 8 zabiegów.
     • Co 7-14 dni w przypadku stosowania wyłącznie zabiegu podstawowego,
     • Co 14-21 dni w przypadku połączenia zabiegu podstawowego z dodatkową terapią.

     Przeciwwskazania:

     • Skóra wrażliwa.
     • Uczulenia na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy).

       Azelaic Peel Dermaquest

       Z wykorzystaniem kwasu AZELAINOWEGO [10%], KOJOWEGO [5%] I BV-OSC [4%] Zabieg wskazany głównie dla wrażliwej skóry, posiadającej skłonności do przebarwień, a także mający zastosowanie podczas trądziku zaskórnikowo – grudkowatego oraz trądziku różowatego (tylko w początkowym stadium). Zastosowanie kwasu azelainowego wspomaga wyrównywanie kolorytu skóry oraz jej rozjaśnienie, dzięki właściwościom zmniejszającym aktywność tyrozynazy. Ponadto działa on także katalitycznie i optymalizuje pracę gruczołów łojowych. Dodatkowe działanie przeciwzapalne i antybakteryjne daje mu niezwykły potencjał jako substancji aktywnej przy różnego rodzaju terapiach przeciwtrądzikowych.
       Kwas kojowy zmniejsza aktywności tyrozynazy, niwelując w dużej mierze problem przyszłych i posiadanych już przebarwień. Reguluje wydzielanie sebum oraz działa przeciwzapalnie.
       BV-OSC to wyjątkowa forma witaminy C, która działając z kwasem alfa-liponowym, zmniejsza rumień, zaczerwienienia i stany zapalne.
       Azelaic Peel Dermaquest jest idealnym dopełnieniem innych terapii przeciwtrądzikowych.

       Wskazania:

       • Skóra wrażliwa, a także naczynkowa o podłożu łojotokowym.
       • Przebarwienia.
       • Trądzik różowaty w jego początkowym stadium.
       • U mężczyzn zapalenie mieszków włosowych.
       • W przebiegu trądziku zaskórnikowo-grudkowatego.
       • Jako dodatek do antybiotykowych kuracji przeciwtrądzikowych.

       Rezultaty:

       • Ujednolicenie kolorytu i zmniejszanie nierówności skóry.
       • Działanie rozjaśniające w miejscach wcześniejszych zapaleń.
       • Zmniejszenie wydzielania sebum poprzez obkurczanie gruczołów łojowych.

       Częstotliwość wykonywania zabiegu:

       • Seria zabiegów wykonywanych dwa razy w roku.
       • Seria 6 zabiegów co 7 dni.

       Przeciwwskazania:

       • Nadmierne opalona skóra i wysokie temperatury.

       Uwagi:

       • Jako zabieg warstwowy Azelaic Peel Dermaquest nie wymaga neutralizacji.

         Peptydowy Peeling Biomimetyczny Dermaquest

         Z wykorzystaniem kwasu AHA [40%] i Z POCHODNĄ TOKSYNY BOTULINOWEJ [10%].
         Wyjątkowe połączenie peptydów biomimetycznych z alfa-hydrokwasami to innowacja na rynku kosmetycznym, jak i niesamowite efekty w zwalczaniu zmarszczek mimicznych, porównywalne do efektów toksyny botulinowej.
         Peptydowy Peeling Biomimetyczny Dermaquest łączy w sobie także moc kwasu mlekowego [20%] i glikolowego [20%], które stymulują wnikanie składników aktywnych w głąb skóry. Możliwości nałożenia innowacyjnej formuły także w okolicach oczu, w obrębie powieki oraz pod samą linią dolnych rzęs, pomaga w efektowym wygładzeniu zmarszczek. Dodatek resweratrolu, czyli najsilniejszego związku przeciwrodnikowego w postaci komórek macierzystych z winogron potęguje efekty odmłodzenia.
         Jednak prawdziwym hitem w Peelingu Biomimeteycznym Dermaquest jest zawartości Argireliny®. Argirelina® (INCI: Acetyl Hexapeptide-3) to skrócona forma toksyny botulinowej, która działa w niemalże taki sam sposób przy jednoczesnym braku toksyczności. Dzięki niej nawet najbardziej widoczne zmarszczki mimiczne są wspaniale wygładzone, a dodatkowe hamownie wyrzutu katecholamin odpowiedzialnych za skurcze mięśni daje natychmiastowe rezultaty redukujące zmarszczki i bruzdy. Według niezależnych badań następuje zmniejszenie zmarszczek średnio o 30%.
         Formuła Peptydowego Peelingu Biomimetycznego Dermaquest wzbogacona została także o inne peptydy, które mają za zadanie stymulować fibroblasty. Matrixyl™ (INCI: Palmitoyl Pentapeptide-4), Regu AGE® oraz Rigin® działając wspólnie, dają efekty porównywalne do działania retinolu w najczystszej formie. Dodatek amfoterycznych aminokwasów i technologia liposomów pomagają w zwiększeniu efektu w głębszych warstwach skóry.

         Wskazania:

         • Skóra z małą jędrnością i elastycznością.
         • Zmarszczki mimiczne, grawitacyjne i utrwalone, także te w okolicach oczu.
         • Skóra zmęczona, z nierówną teksturą i szarym kolorytem.

         Rezultaty:

         • Mocne wygładzenie zmarszczek mimicznych już trakcie samego zabiegu.
         • Rozjaśnienie skóry oraz ujednolicenie miejscowych zmian kolorytu.
         • Lekkie rozkurczenie mięśni odpowiedzialnych na mimikę, dla wygładzania utrwalonych zmarszczek.
         • Możliwe lekkie złuszczenie się skóry od drugiego dnia po zabiegu.

         Częstotliwość wykonywania zabiegu:

         • Seria dwa razy w roku.
         • Seria 6 zabiegów z częstotliwością co 7-10 dni.
         • Po zakończeniu podstawowej serii sugeruje się utrwalający zabieg raz w miesiącu.

         Przeciwwskazania:

         • Opalona skóra i wysokie temperatury.

         Uwagi:

         • Można stosować wokół oczu.
         • Można stosować przy skórze naczynkowej.
         • Peeling wymaga neutralizacji po maksymalnie 10 minutach od aplikacji.

          MangoPeel Dermaquest

          Z wykorzystaniem kwasu MLEKOWEGO [30%] i KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI Z POMARAŃCZY. Sensoryczny peeling enzymatyczno-chemiczny, powstały jako odpowiedź na potrzeby pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami oraz skłonnej do powstawania przebarwień. Świetnie sprawdza się na zmęczonej, pozbawionej blasku dojrzałej cerze, o dużej wrażliwości i pierwszymi oznakami starzenia.
          MangoPeel Dermaquest to przede wszystkim skarbnica witaminy C ukryta w miąższu mango. Ponadto składnik ten to także enzymy proteolityczne oraz magniferyna działające silnie przeciwzapalnie i zwalczające wolne rodniki. Peeling wykonywany jest na masce C lnsusion TX Mask, w której aktywne formy witaminy C [4%] oraz kwas alfa-liponowy [10%] potęgują niezwykłe, antystarzeniowe działanie peptydów biomimetycznych, takich jak Matrixyl™ (INCI: Palmitoyl Pentapeptide-4) i Argirelina® (INCI: Acetyl Hexapeptide-3)
          Efektem jest optymalne uszczelnienie naczyń krwionośnych, likwidacja wolnych rodników, naprawa wyrządzonych przez nie szkód oraz ochrona DNA skóry przed procesami starzenia.
          Dodatek olejku z pomarańczy działa relaksująco, odstresowuje i energetyzuje zarówno skórę, jak i cały organizm.

          Wskazania:

          • Skóra dojrzała z oznakami starzenia się.
          • Skóra pozbawiona blasku i widocznie zmęczona.
          • Nierówny koloryt powstały poprzez zaburzenia równowagi hormonalnej, jak i działanie słońca.
          • Skóra ze skłonnościami do przebarwień.

          Rezultaty:

          • Zmniejszenie nierówności i ujednolicenie kolorytu skóry.
          • Rozjaśnienie i dodanie skórze blasku.
          • Zmniejszenie zmarszczek i bruzd.
          • Niwelacja zmęczenia skóry poprzez pobudzenie mikrokrążenia.
          • Optymalne nawilżenie.

          Częstotliwość wykonywania zabiegu:

          • Dwa razy w roku.
          • Seria 6 zabiegów co 7-10 dni.

          Przeciwwskazania:

          • Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych (opalona) oraz zbyt wysokie temperatury.

          Uwagi:

          • Także dla skóry naczynkowej.
          • Wymagana neutralizacja peelingu maksymalnie 10 minut po aplikacji.

           Hibiscus Flower Mandelic Peel Dermaquest

           Z wykorzystaniem kwasu MIGDAŁOWEGO [10%], AHA Z HIBISKUSA [5%] I AZELAINOWEGO [2%].
           Hibiscus Flower Mandelic Peel to wyjątkowe rozwiązanie wykorzystujące najdelikatniejsze kwasy eksfoliacyjne i ich synergiczne działanie w połączeniu z ekstraktem z kwiatów hibiskusa.
           Łagodny kwas migdałowy [10%] delikatnie złuszcza naskórek, nie podrażniając nawet wrażliwej skóry. Działa też antybakteryjnie zmniejszając niedoskonałości.
           Kwas azelainowy [2%] łagodzi problemy ze skórą naczynkową, zmniejsza rumień i reguluje ogólną pigmentację.
           Ekstrakt z kwiatów hibiskusa [5%] jest pełen kwasu cytrynowego, jabłkowego oraz hibiskusowego. Te naturalne kwasy AHA w połączeniu z witaminą C i aminokwasami widocznie ujędrniają skórę.
           Ponadto działanie przeciwstarzeniowe potęgowane jest dzięki peptydowi Neodermyl® [1%]. Wspomaga on syntezę kolagenu typu III, którego niedobór pojawia się wraz z wiekiem.
           Hibiscus Flower Mandelic Peel Dermaquest to synergiczne działanie eksfoliacji, ujędrniania i zmniejszania stanu zapalnego.

           Wskazania:

           • Dojrzała, wrażliwa skóra.
           • Skłonność do przebarwień, problemów zapalnych i niedoskonałości.
           • Skóra naczynkowa.
           • Trądzik różowaty.
           • Rozszerzone pory.
           • Potrzeba zmniejszenia już występujących przebarwień.

           Rezultaty:

           • Odświeżenie i rozjaśnienie skóry.
           • Wrażenie rozświetlenia.
           • Regulacja kolorytu i zmniejszenie widoczności porów.
           • Nawilżenie i wygładzenie powierzchni skóry.
           • Wygładzenie zmarszczek i bruzd

           Częstotliwość wykonywania zabiegu:

           • Dwa razy w roku
           • Seria 6 zabiegów co 10-14 dni,

           Przeciwwskazania:

           • Skóra opalona i wysokie temperatury.

           Uwagi:

           • Zaleca się wykonywanie zabiegu w miesiącach mniej nasłonecznionych tj. od września do maja.
           • Peeling nie wymaga neutralizacji.

            Peeling Dyniowy Dermaquest

            Z WYCIĄGIEM Z DYNI [40%] oraz wykorzystaniem kwasów AHA [20%], BHA [5%], RETINOLEM [4%] i PROBIOTYKAMI.
            Enzymatyczno-chemiczny Peeling Dyniowy Dermaquest to zabieg przeznaczony dla skóry z problemami. Niweluje on nawracający trądzik, przebarwienia wywołane przeszłymi zapaleniami, wspomaga gospodarkę sebum oraz zamyka rozszerzone pory. Kuracja sprawdza się również przypadku dojrzałej cery noszącej oznaki fotostarzenia.
            Wyciąg z dyni to innowacyjne rozwiązanie w kwestii kosmetyków przeznaczonych do kuracji w gabinetach kosmetycznych. Jest to niezwykle bogata skarbnica witaminy C [10%], witamin z grupy B (B1, B2, B3) oraz K i PP. Skład ten wspomaga leczenie aktywnych form trądziku, zmniejsza hiperpigmentację oraz odmładza zmęczoną, dojrzałą cerę.
            Beta-karoten z miąższu dyni (prowitamina A) wzbogacony czystym retinolem [4%] działa na każdą komórkę skóry. Powstały w ten sposób w organizmie kwas retinowy normalizuje pracę gruczołów łojowych, a tym samym zmniejsza ryzyko powstawania krost, zaskórników i związanych z nimi stanów zapalnych. Dodatkowo witamina A wspomaga tworzenie się włókien kolagenowych i elastynowych, przez co jest idealnym remedium na brak jędrności skóry. Kwasy azelainowy [10%] oraz kojowy [5%] zmniejszają problem zmian grudkowo – zaskórnikowych oraz przebarwień. Kwasy glikolowy [10%], mlekowy [10%] i salicylowy [5%] potęgują te efekty.
            Enzymy proteolityczne powstałe w wyniku organicznego rozkładu dyni, to świetny probiotyk, zapobiegający namnażaniu się szczepów szkodliwych bakterii, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko infekcji i innych problemów.
            Sam Peeling Dyniowy Dermaquest to nie tylko efekt złuszczania, ale też w pełni zbalansowana mikroflora skóry oraz regulacja pracy gruczołów łojowych.

            Wskazania:

            • Skóra dotknięta fotostarzeniem i przebarwieniami posłonecznymi.
            • Skóra przetłuszczająca się z widocznymi rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych
            • Aktywne formy trądziku pospolitego, ze zmianami takimi jak zaskórniki, krostki, stany zapalne i ropne oraz powstałe wcześniej przebarwienia.

            Rezultaty:

            • Optymalizacja pracy i obkurczenie ujść gruczołów łojowych.
            • Zmniejszenie zmian skórnych powodowanych przez aktywne formy trądziku, takie jak zaskórniki, krostki czy stany ropne i zapalne.
            • Rozjaśnienie i rozświetlenie skóry.
            • Rewitalizacja.

            Częstotliwość wykonywania zabiegu:

            • Seria dwa razy w roku.
            • Seria 6 zabiegów co 14-21 dni.
            • W przypadku skóry skłonnej do zmian po zakończeniu serii sugeruje się wykonywanie pojedynczych zabiegów w odstępach około 30 dni, w celu utrwalenia rezultatów.

            Przeciwwskazania:

            • Uczulenie na retinol i kwas acetylosalicylowy (aspirynę)
            • Peelingu nie należy wykonywać w okresie od maja do września.
            • Skóra cienka i wrażliwa.

            Uwagi:

            • W przypadku zbielenia naskórka (efekt frostingu) należy natychmiast przerwać zabieg.
            • Skóra delikatnie złuszcza się od 2 dnia po zabiegu do maksymalnie 6 dni.
            • Nie należy stosować u osób ze skórą wrażliwą i cienką.
            • Peeling wymaga neutralizacji maksymalnie po 10 minutach od aplikacji.