Redukcja przebarwień
Ujędrnienie skóry
Poprawa owalu twarzy
Zmniejszenie widoczności blizn
Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa – zabieg polegający na podskórnej iniekcji substancji aktywnych w głąb skóry, tworząc swoisty depozyt substancji, który jest uwalniany stopniowo. Zabieg jest wykorzystywany w terapii przebarwień skóry, zmniejszenia widoczności blizn, nadania jej elastyczności, wygładzenia zmarszczek, przywrócenia blasku. Ponadto wspomaga też wzrost włosów, czy zmniejsza cellulit. Wszystko zależy od tego, jaki preparat jest podawany w głąb skóry i na jakich jej obszarach.
Jak to działa?
Mezoterapia igłowa twarzy stosowana jest głównie jako zabieg odmładzający, nadający skórze elastyczności rewitalizujący czy nadający jej odpowiedni owal. Podczas niej skóra twarzy zostaje poddana serii nakłuć, podczas których podawane są substancje aktywne, między innymi, takie jak kwas hialuronowy czy aminokwasy. Podobnie wyglądają zabiegi w okolicach szyi i dekoltu. Z kolei mezoterapia igłowa skóry głowy pobudza w niej krążenie, wzmacnia włosy, ogranicza wypadanie i stymuluje ich wzrost.
Nowoczesny
Bezpieczny
Skuteczny
Przygotowanie zabiegu mezoterapii igłowej.
Zastanawiając się na zabiegiem mezoterapii igłowej, rozpocząć trzeba od konsultacji w gabinecie kosmetycznym. Tam, wypełniając ankietę dotyczącą problemów, spodziewanych efektów, a także ważnych uwag, takich jak alergie przeciwwskazania nastąpi dobór odpowiedniego preparatu, który ma być podawany trakcie zabiegu.
Przed zabiegiem mezoterapii igłowej na kilka dni należy odstawić leki i substancje mogące rozrzedzać krew (np. alkohol, czy mocna kawa). Ponadto nie należy eksponować skóry na silne promienie słoneczne. Zalecane jest natomiast branie witaminy C, która uszczelnia naczynia krwionośne.
Zabieg mezoterapii igłowej.
Mezoterapię igłową, zaczynamy od dokładnego oczyszczenia miejsca, które będzie poddane zabiegowi. Następnie nakłada się na nie substancję znieczulającą, aby nie odczuwać dyskomfortu związanego z nakłuwaniem skóry. Zabieg właściwy polega na serii płytkich wkłuć, tak aby podać w głąb skóry wybraną substancję aktywną. Po nim skóra znów zostaje odpowiednio oczyszczona i nałożone zostają na nią środki przyspieszające gojenie i redukujące opuchliznę.
Co po zabiegu mezoterapii?
Przede wszystkim na kilka następnych dni należy powstrzymać się od wizyt w saunie, na siłowni czy pływalni. Niepolecane jest stosowanie w czasie rekonwalescencji po mezoterapii igłowej silnych zabiegów złuszczających. Przynajmniej przez pierwszą dobę należy unikać makijażu, a skóra powinna być chroniona przed słońcem, także za pomocą kremów regenerujących z wysokim SPF (najlepiej powyżej 50).
- widoczne zwiększenie poziomy nawilżenia skóry,
- ujędrnienie skóry, optymalne napięcie i spłycenie zmarszczek,
- zmniejszenie przebarwień i ujednolicenie kolorytu,
- poprawa struktury skóry i naskórka oraz ich przebudowa,
- widoczne zmniejszenie blizn i rozstępów,
- wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej skóry.
Dla kogo jest ta terapia?
Mezoterapia w obrębie szyi, dekoltu, twarzy i głowy polecana jest osobom, które chcą:
- redukcji zmarszczek, ujędrnienia skóry, liftingu i ogólnych efektów Anti-aging,
- dodania skórze blasku,
- optymalnego nawilżenia przesuszonej skóry,
- poprawy owalu twarzy,
- zmniejszenia widoczności blizn,
- redukcji przebarwień skórnych,
- profilaktyki wypadania włosów oraz stymulacji ich wzrostu.
Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej.
Mezoterapia igłowa, nie powinna być wykonywana:
- u osób z cukrzycą,
- u pacjentek w okresie ciąży i laktacji,
- podczas miesiączki,
- przy chorobach autoimmunologicznych oraz nowotworowych,
- u osób biorących leki przeciwzakrzepowe,
- przy stwierdzonym uczuleniu na preparat stosowany podczas zabiegu.
Czy mezoterapia działa już po jednym zabiegu?
Pierwsze efekty dziania zabiegu mezoterapii igłowej są zauważalne zazwyczaj już po jednej wizycie w gabinecie kosmetycznym. Aby uzyskać najlepsze rezultaty powinno wykonać się serię zabiegów. Zazwyczaj są to 3 zabiegi, co 1-2 tygodnie, jednak tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych czynników, które zostają określone i przeanalizowane w gabinecie dla optymalnych efektów.