Jak odbudować zniszczoną płytkę paznokci?

Dłonie to Twoja wizytówka, to właśnie na nie szczególnie zwracamy uwagę  w kontaktach międzyludzkich, w pracy, w szkole czy na spotkaniach towarzyskich. Dłonie są zazwyczaj odkrytą częścią ciała, więc ich ewentualne mankamenty są wyraźnie widoczne dla wszystkich z naszego otoczenia. Wiele osób ocenia Cię właśnie po wyglądzie dłoni – na podstawie tego, czy należycie pielęgnujesz skórę i paznokcie, kształtują sobie opinię o tym, czy ogólnie dbasz o siebie. Choć dla wielu ludzi powyższa teza może wydać się śmieszna, liczne badania psychologiczne potwierdzają, że dłonie i paznokcie należą do najczęściej wymiennych wśród rzeczy, na podstawie których wyrabiamy sobie zdanie o danej osobie. Zadbane dłonie świadczą o elegancji, dobrym guście i przywiązywaniu wagi do szczegółów. Dlatego warto sprawić, aby prezentowały się nienagannie – zawsze atrakcyjnie i zdrowo. Żeby uzyskać taki efekt należy regularnie dbać o skórę, ale też o płytkę paznokci. To właśnie z powodu jej zniszczenia lub różnych schorzeń Twoje dłonie mogą prezentować się nie najlepiej.

Co może powodować zniszczenia płytki paznokci?

Czasem zdarza się, że powodem zniszczenia płytki paznokci jest stresujący tryb życia oraz nieodpowiednia dieta, które przyczyniają się do złego wchłaniania istotnych dla zdrowia i piękna całego organizmu – w tym również paznokci – witamin i minerałów. Przyczyną może być też odwodnienie lub czynniki zewnętrze, które negatywnie wpływają na płytkę. W przeważającej większości przypadków ogromny wpływ ma również niewłaściwa pielęgnacja dłoni.

Sprawdź czy nie popełniasz następujących błędów, które szkodzą Twoim paznokciom:

Niewłaściwe piłowanie

Paznokcie należy piłować zawsze w jednym kierunku. Najlepiej też wybierać pilniki papierowe lub szklane niż metalowe.

Używanie zmywacza z acetonem.

Zdecydowanie lepiej podczas domowej pielęgnacji używać zmywacza bez acetonu, ponieważ bardzo wysusza on płytkę paznokci i powoduje zniszczenia oraz zmatowienie.

Nieodpowiednia dieta.

Ważne jest, aby Twoje posiłki były odpowiednio skomponowane i dostarczały niezbędnych witamin oraz minerałów.  Gdy w organizmie brakuje witamin takich jak cynk, żelazo, magnez lub krzem – paznokcie stają się słabe, łamliwe, rozdwajają się i tracą blask.

Nieodpowiednia pielęgnacja dłoni lub jej brak.

O dłonie należy dbać tak samo jak o inne obszary ciała. Często niestety o tym zapominamy. Starannie nawilżamy i natłuszczamy ciało – uda, brzuch czy pośladki, ale dłonie bywają pomijane. A przecież to właśnie one ze względu na częste mycie i czynniki zewnętrze są najbardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego zalecamy regularnie wsmarować w dłonie i paznokcie balsam lub olejek, który natłuści i zmiękczy skórki, a także zrewitalizuje płytkę paznokci.

Częste używanie żelu i lakieru.

Popularne zabiegi upiększające takie jak przedłużanie płytki i zdobnictwo w pewnym stopniu ją obciążają, zwłaszcza jeżeli poddajemy się tym zabiegom permanentnie. Warto czasem dać paznokciom odpocząć i zregenerować je, aby przywrócić im zdrowy wygląd, połysk i gładkość.

Obgryzanie – największy grzech przeciw paznokciom!

Obgryzanie to niestety wstydliwe przyzwyczajenie, które ma zgubne skutki dla wyglądu i zdrowia paznokci. Jeżeli ten problem dotyczy również Ciebie – musisz się go jak najprędzej wyzbyć!

Jeżeli Twoim kłopotem jest zniszczona płytka paznokci – możemy temu skutecznie zaradzić! W Beauty Avenue Centrum Urody proponujemy Ci nowoczesny i profesjonalny zabieg, który rewelacyjnie zregeneruje uszkodzoną płytkę – IBX SYSTEM. Co kryje się pod ta tajemniczą nazwą? To zaawansowana pielęgnacja paznokci, które wymagają specjalistycznego wsparcia i kompleksowego odżywienia. Metodę rekomendujemy do naprawy wszelkich uszkodzeń płytki, nabłyszczenia i wygładzenia, a także redukcji tzw. “białych plamek”. Atestowany preparat IBX intensywnie stymuluje również wzrost paznokcia. Preparaty zabiegowe IBX są fantastycznym wstępem do nałożenia lakieru czy żelu, ponieważ ich działanie kompleksowo odżywia i zabezpiecza płytkę paznokci.

Co daje zabieg IBX SYSTEM Twoim paznokiom?

  • regenerację
  • odżywienie
  • ochronę

Jeżeli Twoje paznokcie potrzebują pomocy specjalistów, nie czekaj – tylko umów się do nas na wizytę.

Przywrócimy Twoim dłoniom piękno!