Peeling – sekret młodej i zdrowej skóry!

 

Czym jest peeling

Peeling to popularna i bardzo efektywna metoda na pozbycie się z powierzchni skóry wszelkich zanieczyszczeń oraz obumarłego naskórka. Dodatkowo, rożnego typu złuszczanie mechaniczne stymuluje mikro-krążenie krwi, a także pobudza procesy intensywnej regeneracji i odbudowy skóry. Peeling wykonywany systematycznie sprawia, że cera staje się aksamitnie gładka, jędrna, bardziej ukrwiona, a co za tym idzie – dużo lepiej dotleniona. Właśnie dlatego, eksperci z dziedziny kosmetologii oraz medycyny estetycznej na całym świecie – rekomendują regularne stosowanie peelingów jako remedium na oznaki upływającego czasu oraz zachowanie promiennego wyglądu.

Dlaczego złuszczanie naskórka jest ważne dla zachowania młodości skóry?

Komórki skóry cyklicznie obumierają i złuszczają się, co jest procesem w pełni naturalnym i pożądanym, który generuje powstawanie nowych komórek. Jako profesjonaliści potrafimy określić czas trwania całego powyższego cyklu odnowy biologicznej skóry, jaki szacuje się na ok. 28 dni. Niestety z biegiem lat, z powodu  spowolnienia procesów metabolicznych organizmu oraz czynników środowiskowych, cały naturalny cykl złuszczania naskórka wydłuża się. Skóra regeneruje się wówczas znacznie wolniej, czego oznaki obserwujemy pod postacią przesuszenia, szorstkości czy niezdrowo wyglądającego kolorytu. W tym momencie z pomocą przychodzą właśnie niezawodne peelingi, które wspomagają rewitalizację cery, wyraźnie przyspieszają tempo złuszczania się naskórka, najlepiej oczyszczają i odkrywają “nową”, promienną, a co najważniejsze –  zdrową skórę.

Istnieją rozmaite rodzaje peelingów, wiele z nich możesz wykonywać samodzielnie w domu (możesz nawet własnoręcznie  przygotować preparat złuszczający np. z fusów po kawie czy cukru i odrobiny oliwki) – o ile nie masz skłonności do pękających naczynek lub świeżych zmian trądzikowych. Jednak dla osiągnięcia spektakularnych i trwałych efektów, zalecamy wykonywanie bardziej intensywnych zabiegów peelingujących, które może wykonać tylko specjalista w salonie kosmetycznym. W Beauty Avenue Centrum Urody proponujemy naszym klientom różne metody złuszczania naskórka – od bardzo łagodnych jak np. oxybrazja, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję diamentową, po zaawansowane kuracje oczyszczająco – regenerujące za pomocą kwasów chemicznych.
Doświadczony kosmetolog zawsze właściwie pomoże Ci w wyborze odpowiedniego preparatu, dobierze intensywność oraz bezpieczną głębokość ścierania naskórka. Po zabiegu złuszczającym niezwykle ważna jest również właściwa pielęgnacja skóry, dlatego warto poddawać się peelingom pod okiem eksperta.

Najlepszym momentem, aby poddać się bardziej zaawansowanym zabiegom złuszczającym jest okres jesienno-zimowy, ponieważ delikatna skóra po złuszczaniu nie powinna być narażona na działanie promieni słonecznych. Dlatego mamy właśnie najbardziej odpowiedni czas na intensywne odmładzanie skóry.

Zapraszamy na zabiegi!