Podologia – piękne i zdrowe stopy.

 

Podologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki, zajmująca się kompleksowo różnymi przypadłościami trapiącymi stopy. Podolog jest ekspertem, który zajmuje się na równi terapią, jak i właściwą pielęgnacją – potrafi dobrać odpowiednie preparaty kosmetyczne, polecić wkładki korygujące oraz posiada wiedzę z zakresu stosowania podstawowych preparatów farmakologicznych. Należy również podkreślić, że podologia ściśle współpracuje z medycyną w zakresie dermatologii, diabetologii czy ortopedii. Zwróćmy uwagę, że stopy “cierpią” nie tylko z powodu otarć lub odcisków – czasem bagatelizowany ból w śródstopiu może być rezultatem przeoczonych zmian patologicznych. To właśnie podolog potrafi ocenić przyczynę, wybrać odpowiednią terapię oraz skierować Cię – jeśli przypadek tego wymaga – do właściwego lekarza specjalisty. W Beauty Avenue Centrum Urody dbamy nie tylko o piękno Twoich paznokci i ciała, ale też oferujemy profesjonalną opiekę podologiczną.

 

 

Z jakimi problemami należy udać się do podologa.

 

  • Specjalistyczny pedicure – jesteśmy wykwalifikowanymi ekspertami w przeprowadzaniu zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych: w przypadku paznokci zgrubiałych, wrastających, zawiniętych i dotkniętych grzybicą.
  • Zaawansowana pielęgnacja skóry stóp – w gabinecie możemy wykonać zabieg usuwający zrogowaciały naskórek – w tym modzele oraz inne zmiany wynikające z hiperkeratozy.
  • Oprócz tego rozpoznajemy zmiany w postaci brodawek, kurzajek i odcisków oraz dobieramy właściwą metodę w celu ich likwidacji
  • Chętnie doradzimy też odpowiednią pielęgnację w domu. Korekcja i odciążanie – możemy zasugerować przygotowane wkładek do obuwia, które swoim kształtem zmienią rozkład obciążeń na stopie, co w efekcie zniweluje ból i rozwój zmian chorobowych. W przypadku paznokci wykonywane są specjalne klamerki, które pomagają właściwie wyprowadzić wrastające lub zakręcone paznokcie – ta metoda nosi nazwę ortonyksji.
  • Rekonstrukcja paznokci – pomożemy w przypadku częściowego lub całkowitego uszkodzenia paznokcia, wykonując zabieg jego odbudowy.
  • Masaże rozluźniające oraz zabiegi terapeutyczne – wykonujemy też zabiegi, poprawiające komfort i samopoczucie klienta. W wyniku stresu, źle dobranego obuwia oraz urazów, mięśnie stóp i podudzia stają się spięte, co prowadzi do wystąpienia bólu i ogólnego przemęczenia, dlatego wskazany jest regularny masaż wsparty dodatkowymi terapiami.

Zadbaj o piękno swoich stóp.

 

Zbliżający się sezon letni to impuls, który powinien skłonić Cię do zastanowienia się, czy jesteś zadowolona/zadowolony z wyglądu i kondycji Twoich stóp. Są one przecież – podobnie jak skóra i sylwetka – wizytówką, którą w nadchodzących miesiącach coraz chętniej będziemy odsłaniać. Zdecydowanie polecamy wizytę w naszym salonie u specjalistki, która doradzi, jakie metody najlepiej zastosować, aby optymalnie zatroszczyć się o swoje stopy.

Miejmy na uwadze, że niektóre zmiany i choroby, które pozornie łatwo można wyleczyć preparatami z apteki, tak naprawdę są oporne w samodzielnym leczeniu. Dlatego czasem wydaje nam się, że rozwiązaliśmy dany problem, by chwilę później powrócił ze zdwojoną siłą. Dotyczy to przede wszystkim brodawek, kurzajek i stanów zapalnych, więc nie lekceważmy profilaktyki oraz specjalistycznej wiedzy.

Zrób swoim stopom prezent, aby już niebawem w pełni cieszyć spacerem boso po zielonej trawie czy gorącym, złocistym piasku na plaży!