Depilacja woskiem – Film WAX 3G

Depileve – światowy lider w dziedzinie produkcji wosków oraz akcesoriów do depilacji proponuje bardzo szeroki wachlarz produktów, a przede wszystkim profesjonalną i skuteczną technikę depilacji. Ten światowy lider w depilacji profesjonalnej od ponad 30-stu lat obecny jest w 96 krajach na 6 kontynentach. W Polsce marka obchodzi jubileusz 15-lecia na rynku. Marka Depileve opracowała najbardziej precyzyjny system depilacji łączący metodę bezpaskową z zastosowaniem plastycznych wosków Film Wax 3G. To połączenie daje możliwość wykonania profesjonalnej i jednocześnie komfortowej depilacji okolic intymnych, w tym pełnej depilacji bikini.

Woski Depileve w odróżnieniu od innych wosków na rynku, mają w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent żywicy z najlepszego gatunku sosny, ze sprawdzonych źródeł światowych, co charakteryzuje je doskonałą przyczepnością i lepkością. Żywica ta pozwala na optymalną temperaturę aplikacji i precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm). Woski Film Wax, najbardziej plastyczne z oferowanych na rynku wosków powodują, że proces odrastania włosa jest kilkakrotnie spowolniony.

 

Najczęściej zadawane pytania przy depilacji woskiem:

 


Jak przygotować się do depilacji?

Dzień przed planowanym zabiegiem warto zrobić peeling ciała w dniu zabiegu nie należy nakładać żadnych balsamów ani tłustych kremów włoski powinny mieć długość od 0.5 do 1 cm (zbyt krótkie włoski mogą zostać nie usunięte, natomiast zbyt długie sprawią, że zabieg nie będzie komfortowy, w takiej sytuacji można je podciąć nożyczkami


Jak długo utrzymuje się efekt gładkiej skóry?

Od 2 nawet do 4 tygodni.


Dla kogo depilacja woskiem jest odpowiednia?

Depilacja woskiem polecana jest dla osób, które chcą cieszyć się gładką skórą aż do 4 tygodni, bez konieczności codziennego golenia zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.


Jakie są zalecenia po zabiegu?

Nawilżać wydepilowane miejsca w celu złagodzenia podrażnienia zaraz po depilacji nie powinno się korzystać z sauny ani brać gorących kąpieli nie używać samoopalaczy, balsamów brązujących, środków antycellulitowych, nie wykonywać peelingu, nie opalać się i nie korzystać z solarium.


Jaki długo po depilacji nie należy się opalać i dlaczego?

Nie należy się opalać zarówno przed jak i po zabiegu. Przed depilacją należy zachować odstęp czasowy od 1 do 3 dni po depilacji w zależności od wrażliwości skóry od 24 h nawet do kilku dni. Między depilacją a opalaniem trzeba zachować odstęp czasowy ze względu na ryzyko wystąpienia podrażnienia, zaczerwienienia, przebarwień, poparzenia słonecznego czy nawet stanu zapalnego i blizn


Jakie są przeciwwskazania?

Stany zapalne skóry, choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry, alergie niezidentyfikowane zmiany skórne gorączka
żylaki, stany przedżylakowe, zapalenie żył, słaba krzepliwość krwi, choroby: łuszczyca, cukrzyca, epilepsja przerwana ciągłość skóry, świeże rany i blizny.


Jak postępować w przypadku wrastania się włosków po depilacji woskiem?

Zaraz po depilacji należy nawilżać miejsce poddane zabiegowi, by nie dopuścić do przesuszenia skóry i utraty elastyczności , co sprzyja wrastaniu pomiędzy zabiegami depilacji należy wykonywać peeling, który usunie martwe komórki naskórka a tym samym ułatwi przebicie się przez skórę rosnących włosków w przypadku, gdy pojawi się problem wrastania można zastosować specjalny płyn z kwasem acetylosalicylowym, który delikatnie złuszcza i działa przeciwzapalnie.