•  
 
 

Blog

Podologia - piękne i zdrowe stopy!
dodano: 2017-04-04
Podologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki, zajmująca się kompleksowo różnymi przypadłościami trapiącymi stopy. Podolog jest ekspertem, który zajmuje się na równi terapią, jak i właściwą pielęgnacją – potrafi dobrać odpowiednie preparaty kosmetyczne, polecić wkładki korygujące oraz posiada wiedzę z zakresu stosowania podstawowych preparatów farmakologicznych. Należy również podkreślić, że podologia ściśle współpracuje z medycyną w zakresie dermatologii, diabetologii czy ortopedii. Zwróćmy uwagę, że stopy "cierpią" nie tylko z powodu otarć lub odcisków - czasem bagatelizowany ból w śródstopiu może być rezultatem przeoczonych zmian patologicznych. To właśnie podolog potrafi ocenić przyczynę,  wybrać odpowiednią terapię oraz skierować Cię - jeśli przypadek tego wymaga - do właściwego lekarza specjalisty. W Nails Center dbamy nie tylko o piękno Twoich paznokci i ciała, ale też oferujemy profesjonalną opiekę podologiczną.

Z JAKIMI PROBLEMAMI NALEŻY UDAĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Specjalistyczny pedicure – jesteśmy wykwalifikowanymi ekspertami w przeprowadzaniu zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych: w przypadku paznokci zgrubiałych, wrastających, zawiniętych i dotkniętych grzybicą.

Zaawansowana pielęgnacja skóry stóp – w gabinecie możemy wykonać zabieg usuwający zrogowaciały naskórek - w tym modzele oraz inne zmiany wynikające z hiperkeratozy. Oprócz tego rozpoznajemy zmiany w postaci brodawek, kurzajek i odcisków oraz dobieramy właściwą metodę w celu ich likwidacji. Chętnie doradzimy też odpowiednią pielęgnację w domu.
• Korekcja i odciążanie – możemy zasugerować przygotowane wkładek do obuwia, które swoim kształtem zmienią rozkład obciążeń na stopie, co w efekcie zniweluje ból i rozwój zmian chorobowych. W przypadku paznokci wykonywane są specjalne klamerki, które pomagają właściwie wyprowadzić wrastające lub zakręcone paznokcie – ta metoda nosi nazwę ortonyksji.

Rekonstrukcja paznokci – pomożemy w przypadku częściowego lub całkowitego uszkodzenia paznokcia, wykonując zabieg jego odbudowy.

Masaże rozluźniające oraz zabiegi terapeutyczne –  wykonujemy też zabiegi, poprawiające komfort i samopoczucie klienta. W wyniku stresu, źle dobranego obuwia oraz urazów, mięśnie stóp i podudzia stają się spięte, co prowadzi do wystąpienia bólu i ogólnego przemęczenia, dlatego wskazany jest regularny masaż wsparty dodatkowymi terapiami.

ZADBAJ O PIĘKNO TWOICH STÓP!

Zbliżający się sezon letni to impuls, który powinien skłonić Cię do zastanowienia się, czy jesteś zadowolona/zadowolony z wyglądu i kondycji Twoich stóp. Są one przecież - podobnie jak skóra i sylwetka - wizytówką, którą w nadchodzących miesiącach coraz chętniej będziemy odsłaniać. Zdecydowanie polecamy wizytę w naszym salonie u specjalistki, która doradzi, jakie metody najlepiej zastosować, aby optymalnie zatroszczyć się o Twoje stopy.

Miejmy na uwadze, że niektóre zmiany i choroby, które pozornie łatwo można wyleczyć preparatami z apteki, tak naprawdę są oporne w samodzielnym leczeniu. Dlatego czasem wydaje nam się, że rozwiązaliśmy dany problem, by chwilę później powrócił ze zdwojoną siłą. Dotyczny to przede wszystkim brodawek, kurzajek i stanów zapalnych, więc nie lekceważmy profilaktyki oraz specjalistycznej wiedzy.

Zrób swoim stopom prezent, aby już niebawem w pełni cieszyć spcerem boso po zielonej trawie czy  gorącym, złocistym piasku na plaży!

« powrót 
 
 
 
 
Start  |  Salon  Zabiegi  Cennik  Aktualności  |  Promocje  |  Blog  |  Kontakt © Nails Center 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio